MTA Bygg och Anläggning startar upp serviceverksamhet i Norra Halland. Inom service utförs alla typer av renoveringar, samt om- och tillbyggnader i olika storlekar.
Victor Wallin, arbetschef i Kungsbacka, och Richard Karlsson, med samma roll i Varberg, är kontaktpersoner för verksamheten. Oskar Karlsson, som arbetar med MTA:s eftermarknad, leder numera serviceteamet med de mångårigt erfarna yrkesarbetarna Fredrik Andrén och Kristoffer Hagman. Förutom tidigare nämnda uppdrag kan även mindre nyproduktioner förverkligas av gänget.
Vi välkomnar fastighetsägare, försäkringsbolag och företag, med behov av våra tjänster, att kontakta oss, säger Victor Wallin och fortsätter:
– På MTA har vi korta beslutsvägar och arbetar efter ledorden arbetsglädje, enkelhet och långsiktighet. Det innebär att vi är prestigelösa, samarbetsvilliga och kommer till skott omgående när förfrågningar kommer till oss.
De medarbetare som är anslutna till MTA:s service i Norra Halland är lokalförankrade. De bor och arbetar i kommunen med god kännedom om marknaden.
